FRUKTSERVIS, 13 delar, porslin, Rörstrand, 1960-tal.

Fruktkorg med gallerkant samt 12 assietter med gallerkant av två snarlika mönstrar. Dekor i blått. Korgens längd 35 cm. Assietternas diameter 22 cm.

Nagg på en assiett, smuts och några små sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK