CHOKLADKANNOR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått respektive famille rose-färger. Höjd 12 respektive 17 cm.

Sedvanligt ytslitage, tillverkningsdefeker. Nagg. Lock med skador samt ett lock saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK