Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad och bronserad. Skuren dekor av bl a fleuroner. Fast stoppad sits. Lösa plymåer i rygg. Längd 227 cm.

Slitage, repor och märken. Omarbetad, senare rygg. Senare målning.

Lähtöhinta
4 000 SEK