GOLVLAMPA, "modell nr 577", Hans Bergström, Ateljé Lyktan, 1950-tal.

Mässing. Ställbar arm. Röd textilskärm. Höjd 110 cm.

Slitage, smärre fläckar. Funktion ej kontrollerad

Lähtöhinta
2 000 SEK