SPEGEL, mikromosaik, Italien, omkring år 1900.

Oval form med bronserad ram. Mosaik i form av blommor och bladverk. 41 x 29 cm. Tidigare bordsspegel.

Skador. Lagningar. Mosaikbortfall. Sprickor. Några dekorelement saknas. Senare bronsering.

Lähtöhinta
5 000 SEK