TVÄTTHO/HANDFAT, stengods. Höganäs, 1900-talets första hälft.

Saltglaserat stengods. Märkt U40 Höganäs HB H. Höjd 30 inklusive röranslutning. Längd 44 och bredd 34 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK