MATBORD,+ 1 iläggsskiva, omkring 1900-talets mitt.

Ek och bok. Oval skiva med dekor av ringar. Svängda ben med mässingsavslut. Längd 151, bredd 100, höjd 74 cm. 1 iläggsskiva á 60 cm.

Slitage. Fanerskada/lagning. Fläckar. Repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK