MATTA, orientalisk, antik. Ca 357 x 196 cm.

Polykrom dekor av medaljonger, bårder och stiliserade fåglar.

Slitage, ställvis kraftigt. Fransar saknas. Fläckar. Långsidor med slitage och någon lagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK