TAKLYKTA, Kina, tidigt 1900-tal.

Trästomme med skuren och svarvad dekor. Glaspaneler med målad dekor av figurscener. Diameter 57, höjd 75 cm.
Två extra paneler med målningar medföljer.

Skador. Slitage. Lagnignar. Färgbortfall. Dekorelement saknas och är lösa.

Lähtöhinta
1 500 SEK