KOPPAR MED FAT, 5 st, samt TEDOSA, kompaniporslin. Kina, Qianlong (1736-95)

Dekor i underglasyrblått med pålagd gulddekor. Tedosa med lock. Höjd 6 cm resp 13 cm.

En kopp med krackelyrer. Två fat med lagningar, ett med spricka. Tedosans lock med invändiga nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK