SÄNGBORD, ett par, Halvdan Petterssons Möbelfabrik, Tibro, 1950-tal.

Teak, ben av bok, skuffar klädda i konstskinn, pärlspiksdekor. Diameter 37 cm, höjd 55 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK