VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Rund röktonad kupa av glas. Höjd 40 cm.

Ej funktionstestade. Slitage. Några repor. Något anlupen metall. Kupornas fästen med några nagg. Ett lampfäste med spricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK