SERVISDELAR, 45 st, flintgods, "Wexiö", Gustavsberg, 1887 - 1939.

Terrin, 11 tallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat, såssnipa på fat samt 2 såsskålar.

Bruksslitage, ställvis nött gulddekor. Enstaka nagg, några delar missfärgade. Krackelyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK