SKÅP, Reimers möbler, Mjölby, 1920-/30-tal.

Fanerad i olika träslag, bla valnöt och betsad björk. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och lådor. Kopplade ben på fotplatta. Bredd 100,5, djup 41, höjd 140cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Ställvis blekt.

Lähtöhinta
4 000 SEK