BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Svängande front. Lövträfaner på lådor samt sidor. Sarg i rödbetsat trä med skuren floral dekor. Längd 72, bredd 36, höjd 68 cm. Nyckel finns.

Slitage, på benen mer påtagliga repor. Lådor med insides fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK