GLASSERVISDELAR, 17 st, "Line", Anna Ehrner, Kosta Boda, 1900-talets fjärde kvartal.

Modellen formgiven 1983.
6 st rödvinsglas, höjd 22 cm.
5 st vitvinsglas, höjd 21 cm.
6 st starkvinsglas, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK