Monogramcanvas med bruna skinndetaljer. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Fodrad. Längd ca 55, bredd ca 27, höjd ca 25 cm.
Bruksslitage med repor och märken. Mindre fläckar, varav några på väskans insida.