TAKLAMPA, möjligen Carl Fagerlund, Orrefors. 1950-tal.

Stomme i mässing med fem ljuspunkter, glaskupor med rutmönster. Höjd ca 56 och diameter ca 59 cm.

Smärre nagg och slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK