BÄGARE, silver, Johan Lundgren, Enköping 1809. 479 gram.

Spår av invändig förgyllning, delvis förgylld. Konad med kälad fot med svängda knäckar och driven rocaille. Pärlband, vågband samt svisselerad dekor. Höjd 22,6 cm.

Bucklor, senare fot.

Lähtöhinta
6 000 SEK