SKRIVSEKRETÄR, möjligen Mjölby Intarsia, 1900-talets första hälft.

Fanerad med olika träslag, dekor av intarsia. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Två lådor under skrivklaff. Bredd 86. Djup 43. Höjd 101 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Några fläckar och stötmärken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK