BIBLIOTEKSBORD/KLAFFBORD, Albin Johansson, 1930-/40-tal.

Rak form på kopplade svängda ben. Skiva med rotfanér. Två fällbara klaffar. Brickmärkt "Albin Johansson Stockholm". Längd 94 cm, bredd 71 cm, höjd 77 cm. Total längd 202 cm.

Smärre repor. Märken. Krackelyr. Ställvis något blekt.

Lähtöhinta
10 000 SEK