KAFFEKOPP MED FAT, silver. Ryssland, omkring 1900. Vikt ca 161 gram.

Rund kopp med svängd hänkel. Invändigt förgylld. Graverad dekor av blommor och bär. Otydliga stämplar. Höjd ca 4,5 cm, fatets diameter ca 13 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK