SABEL, för officer, Wilhelminska kejsardömet, Preussisk modell, m/1889.

Wilhelm II:s krönta vapen. Kavel i hajskinn. Mässing. Svartlackerad balja. Total längd med balja 98cm.

Slitage. Repor. Balja med rost.

Lähtöhinta
2 000 SEK