DELAR TILL SÄNG, 4 st, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900.

Ek. Gavel med hjorthuvud, längd 115 cm. Sänghimmel med skuren dekor, längd 60 cm, samt två tillhörande dekorelement i form av lejonhuvuden. Två sängbord med en blindlåda vardera, längd 46 cm, bredd 46 cm, höjd 49 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Sprickor. Mindre skador och bortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK