GUNGSTOL, Thonetstil. 1900-tal.

Svartmålad trästomme, sits och rygg i flätad rotting.

Bruksslitage. Rotting i sitsen trasig. Märken och repor. Torrsprickor. Lagning.

Lähtöhinta
2 000 SEK