Fanerad i mahogny. Tre glasade dörrar. Bakomliggande hyllplan. Bredd 177, djup 42, höjd 144cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Nyckelbrickor saknas. Fanerskador. Vänstra dörren går ej att låsa.