681978

SKÅL, glas. Elis Bergh, Kosta, 1930-tal.

Oval. Blåtonad glasmassa. Fasettslipad dekor och delvis bemålad i guld. Signerad B 321 Kosta. Höjd ca 10,5 och längd 23 cm.

Smärre slitage. Några små kantnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK