TERRIN, silver, rokokostil, CF Carlman, Stockholm 1912. Vikt ca 1960 gram.

Oval med två handtag, välvt lock med lockknopp i form av frukt på kvist, fyra svängda fötter, längd 32,5, höjd 20 cm.

Slitage, enstaka repor.

Lähtöhinta
15 000 SEK