TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, Grythyttan. 1900-talets andra hälft.

Stolar modell A2 och bord modell 9A. Vitlackerade metallstommar, runt bord, benställning med hål för parasoll, diameter ca 100 cm, höjd 82 cm.

Slitage, ställvis hårdare. Rost, färgrester, sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK