Adolph Tidemand

(Norja, 1814-1876)
Adolph Tidemand
(Norja, 1814-1876)

BOK, "Norske folkelivsbilleder" Efter Malerier og Tegninger af Adolph Tidemand, Christian Törnsberg, Christiania, 1854.

Figurscener. Ca 41 x 55 cm.

Skador och slitage. Fläckar. Missfärgningar. Gulnad. Ej fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
5 000 SEK