Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

FAT, samt SKÅLFAT och TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal.

Trädgårds- och blomstermotiv i underglasyrblått. Längd 38, diameter 23-25 cm.

Bruksslitage. Tilverkningsdefekter. Fat med större nagg. Mindra nagg och glasyrbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK