682719

VASER, två st, glas, Vicke Lindstrand och Sven Palmqvist. 1900-tal.

Vas, grönt glas med randdekor, numrerad 1057. Vas, blått och klart glas med dekor av rutmönster, signerad Orrefors, pu 3364. Höjd 26-28 cm.

Repor, större vas med fotnagg. Invändig beläggning.

Lähtöhinta
2 500 SEK