SEKRETÄR, rokoko, 1700-tal.

SEKRETÄR, rokoko, 1700-tal.

Fanerad med jakaranda, rektangulär form, fällbar skrivskiva med bakomvarande låd och fackinredning, sargen med två lådor, svängda ben, längd 96, bredd 50, höjd 97 cm.

Renoverad, kompletterad, fanerskador, lackad, sprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK