Muut
683255

Wilke Adolfsson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1940)
Wilke Adolfsson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1940)

VAS, glas. Wilke Adolfsson och Gunvor Larsson, 2009.

Tryckt klotform med dekor i underfång av stiliserade växter i grågrönt mot vit och klar fond. Signerad Gunvor Larsson Wilke Adolfsson 2009. Höjd ca 13 och diameter ca 18 cm.

Obetydliga repor undertill.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet