BORDSFOTOGENLAMPA, Arvid Böhlmark ,Stockholm, 1900-talets första hälft.

Oljehuset i slipat glas, foten försilvrad. Koesmos brännare. Kupa i mjölkvitt glas. Höjd 50 cm.

Slitage. Foten något anfrätt.

Lähtöhinta
2 000 SEK