SALONGSGRUPP, 8 delar, Karl Johanstil, 1900-tal.

Soffa, 2 karmstolar samt 4 stolar, samt bord. Randig klädsel. Mahognyfanér. Soffa på lejontassar med arkitektoniskt krön dekorerat med lejon drickandes ur tazza. Stolar och karmstolar med genombruten rygg. Runt bord med 4 kopplade ben på tassfötter och dekor av bl a. pärlbandsdekor.

Slitage klädsel.

Lähtöhinta
9 000 SEK