BONBONJÄR, porslin, modellnummer 3582, "Flora Danica", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Oval med grenformad hänkel, målad polykrom och förgylld dekor. "Epilobium virgatum Fr." samt Thymus Chamaedrys Fr.". Längd 15 cm.

Obetydligt ytslitage. Smärre tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
6 000 SEK