Ett par vaser, höjd 15cm. Bojan höjd 15,5cm. Hexagonal vas höjd 18cm. Mugg höjd 10,5cm. Koppar 2 stycken olika höjd 4,5-5cm. Skål höjd 6cm.
Slitage. Nagg. Tillverkningsdefekter. Färgbortfall. Sprickor. Lagningar.