Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI PORSLIN, 8 delar, porslin, Kina, 17-/18-/1900-tal.

Ett par vaser, höjd 15cm. Bojan höjd 15,5cm. Hexagonal vas höjd 18cm. Mugg höjd 10,5cm. Koppar 2 stycken olika höjd 4,5-5cm. Skål höjd 6cm.

Slitage. Nagg. Tillverkningsdefekter. Färgbortfall. Sprickor. Lagningar.

Lähtöhinta
1 800 SEK