684987

Ingegerd Råman

(Ruotsi, Syntymävuosi 1943)
Ingegerd Råman
(Ruotsi, Syntymävuosi 1943)

SKÅL, glas, Ingegerd Råman, Orrefors.

Rund form. Etsad tårtpappersliknande dekor av rosor. Signerad "Ingegerd Råman Orrefors 9587-61". Diameter 34 cm, höjd 24 cm.

Smärre repor på undersidan.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet