685405

Diamantgradering

Diamantgradering

RING, 18K vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 1.55 ct, svenska stämplar Stockholm 1960.

Genombruten ciselerad klofattning. Kvalitet ca H/VS. Ringstorlek 18,25/57,5.

Ringskena med bruksslitage.

Lähtöhinta
50 000 SEK