KAFFE-OCH TESERVIS, 4 delar, Silver, C G Hallbergs Guldsmedsaktiebolaget GAB, 1947. Total vikt ca 2118 gram.

Kaffekanna, tekanna, sockerskål och gräddkanna. Sockerskålen och gräddkannan invändigt förgyllda. Dekor av vridna knäckar samt musselformationer. Floral gravyr. Höjd 7 - 26 cm

Bruksslitage. Anlöpningar.

Lähtöhinta
6 000 SEK