TELEFONBORD, Nordiska Kompaniet. Carl Gustav Bergsten. 1923.

Träslag i ek m fl. Överdel med två uppfällbara klaffar. Front med klaff. Längd 53 cm. Djup 31 cm. Höjd 60 cm.

Nk nr 15586 28123.

Bruksslitage. Märken och repor. Delar saknas. Fläckar.

Näyttelyt

Göteborgsutställn. 1923.

Lähtöhinta
4 000 SEK