ASK MED LOCK, porslin, märkt "France T Limoges," samt otydlig signatur, 1900-tal.

Oval konturerad form. Blå glasyr. Delvis förgylld. Lock med dekor av kurtiserande rokokopar. Längd 20, bredd 17, höjd 7cm.

Slitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK