ATLAS, "Atlas du Jeune Anacharsis en Grèce", 1825.

Atlas över Antikens Grekland. Editeur Étienne Ledoux, Paris. Inbunden med mjuk papperspärm. Med 43 planscher. Längd 28 cm, bredd 21 cm.

Hårt slitage. Hanteringsskador. Missfärgade blad.

Lähtöhinta
1 500 SEK