BÅLSKÅL, stengods, "New York", Oscar Dahl, Rörstrand, signerad och daterad 1948.

Vit glasyr med dekor i blått. Höjd ca 35 cm.

Sedvanligt ytslitage. Krackeleringar, mindre fläckar och några tillverknignsdefekter.

Lähtöhinta
2 000 SEK