TAKLAMPA, Saturnusmodell, 1900-talets mitt, höjd 75 cm.

Stomme i vitmetall. Kupa i gröntonat glas med skiva i klarglas med frostade ränder. Diameter ca 50 cm.

Bruksslitage. Nagg. Bucklor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK