PARTI SILVER, 5 delar, bl.a. KA Andersson, Stockholm, 1927. Vikt 424 g.

Bägare på rund fot med dekor av pärstav krin mynning. KA Andersson, 1927. Höjd 14 cm. Ställ, höjd ca 23 cm. Äggkoppar, 2 st, höjd 6 cm. Skål på tre tassfötter. Dekor av girlander och monogram under krona. Diameter 14,5 cm, höjd 7 cm.

Slitage. Ställ med skador, lös del medföljer. Monogram på skål.

Lähtöhinta
1 500 SEK