SEKRETÄR, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.

A Josef Frank secretaire, model nr 1036, for Svenskt Tenn. Key included.

Smärre skador och slitage. Skrivklaffen har slagit sig, är skev och därmed svår att låsa. Låset med slitage och skador.

Kirjallisuus

Gotthard Johansson, "Josef Frank och Svenskt Tenn", Nationalmusei utställningskatalog nr 188, modellen här avbildad.

Muut tiedot

A Josef Frank secretaire, model nr 1036, for Svenskt Tenn.

Lähtöhinta
50 000 SEK