LÅDA, "Riksbankens sedeltryckeri", 1900-talets andra hälft.

Stomme i trä. Beslag i vitmetall. Medföljande säckar. Längd 72,5, bredd 43, höjd 45cm.

Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK