GOLVLAMPA, stengods, Inger Persson, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Grå- och bruntonad glasyr. Höjd 75 cm inkl sockel.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Mindre bränningssprickor på undersidan.

Lähtöhinta
1 500 SEK